Ilm järvel

Täpseimaks ilma jälgimiseks kasuta Meteoblue kodulehte (vajuta nupule "vaata ilma"). Seal on näha detailselt ilma (tuult, temperatuuri, sademeid) kellaaegade kaupa ning 7 päeva ette.

NB! Jälgi ühikuid. Meteoblue lehel antakse automaatselt km/h ühikud, mida saate seadetest muuta.

Kerge tuul on tuul, mille tugevus on 1,6–3,4 m/s. Selle tugevusega tuult on tunda näol: puude ja põõsaste lehed sahisevad ja värisevad, tuulelipp hakkab liikuma. Lipp lehvib kergelt. Kui tuul on üle 2 m/s saab juba harjutada purjetamist.

Nõrk tuul on tuul, mille tugevus 3,4–5,4 m/s. Selle tugevusega tuule korral kerge lipp lehvib tuules, suits on peaaegu horisontaalne, puulehed ja väikesed oksad võnguvad. Meres või järves on tuntav lainetus. Ideaalne tuul algajale ja/või harjutamiseks.

Mõõdukas tuul on tuul, mille tugevus 5,5–7,9 m/s. Selle tugevusega tuule korral tõmbub kerge lipp tuules sirgu. Puuladvad painduvad, keskmised oksad liiguvad. Tolm ja lahtised paberilehed hakkavad lendlema. Ilmuvad mõned “jänesed”. Olenevalt tuule iseloomust võib jääda see liiga keerukaks algajale, kuid vahest võib tuul puhuda nii, et ka algaja saab hakkama. Sobilikus selgub olles ise järve ääres.

Üsna tugev tuul on tuul, mille on 8,0–10,7 m/s. Selle tugevusega tuult on käe peal tunda. Suured lipud lipendavad. Peened puud õõtsuvad, nõrgad tüved ja keskmise suurusega oksad liiguvad. Tekivad valged vahuharjad. Sobilik tuul kogenud purjetajale. Üsna tugeva tuule korral ei lase me ühtegi algajat vette.

Tugev tuul on tuul, mille tugevus on 10,8–13,8 m/s. Selle tugevusega tuule mõjul undavad peened traadid, õõtsuvad jämedad puuoksad. Vihmavarju kasutada on raske. Tühjad plastmassist vedelikunõud kukuvad ümber. Kõik laineharjad on vahused, veepinnal on rohkesti vahtu. Laineharjadelt pritsib vett. Ka kogenud purjetaja peaks põhjalikult analüüsima oma oskusi enne vette minekut.

Tuule kiiruse mõõtmiseks kasutatakse anemomeetreid.